دیباگ وردپرس

هیچ کس دوست ندارد با ارور یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است یا دیگر خطاها را در سایت خود مشاهده کند. با این حال، دیر یا زود، ممکن است با مشکلی مواجه شوید که نیاز به مهارت‌های عیب‌یابی دارد. یکی از ترفندهای مفید فعال کردن حالت دیباگ وردپرس است که ممکن است برای کاربرانی که تجربه توسعه ندارند سخت به نظر برسد.

خوشبختانه، فعال کردن حالت دیباگ در وردپرس نسبتاً ساده است. این به شما کمک می کند تا خطاها را شناسایی کرده و به سرعت آنها را حل کنید، به لطف گزارش دقیقی که به شما نشان می دهد چه چیز اشتباهی رخ داده است. اگر با کد نویسی آشنا نیستید می توانید از افزونه برای این کار استفاده کنید البته پیشنهاد ما استفاده از حالت کد است.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که حالت دیباگ وردپرس چیست و چگونه آن را در وردپرس فعال کنیم.

حالت دیباگ یا عیب یابی وردپرس

تغییر دادن وب سایت شما به هر طریق ممکن است PHP اصلی سایت وردپرس شما را مختل کند . به عنوان مثال، هنگامی که یک افزونه یا قالب جدید را نصب می کنید یا کد سفارشی را اضافه می کنید، ممکن است با ابزارهای دیگر تضاد داشته باشد. این مسائل همیشه فوراً آشکار نمی‌شوند، در اینجا است که حالت عیب یابی مفید واقع می شود.

فعال کردن حالت عیب یابی در وردپرس، گزارشی از خطاهای PHP و هشدارهای احتمالی را نمایش می دهد، حتی اگر در حال حاضر مشکلی ایجاد نکرده باشند. بنابراین، اگر یک توسعه‌دهنده وب هستید که می‌خواهید محصولات با کیفیت بالا ارائه کنید، کار با این ویژگی برای کد نویسی تمیز ضروری است .

حالت دیباگ همچنین می تواند برای کاربران عادی که متخصص وب نیستند مفید باشد. فرض کنید چند ابزار جدید را نصب کرده اید و اکنون وب سایت شما دیگر به درستی کار نمی کند. می‌توانید از دستورالعمل‌های ما در زیر برای پیدا کردن علت این مشکل استفاده کنید، سپس برای راهنمایی بیشتر با کانال پشتیبانی مربوطه تماس بگیرید.

حالت ذیباگ ممکن است در همه شرایط ضروری نباشد. با این حال، فعال کردن آن می‌تواند روند عیب‌یابی شما را تسریع کند و به شما کمک کند سریع‌تر از غیرفعال کردن همه برنامه‌های افزودنی خود، شناسایی کنید که باعث ایجاد مشکل شده است. بنابراین، یادگیری آن برای هر کاربر وردپرس یک مهارت مفید است.

نحوه فعال کردن حالت دیباگ وردپرس (2 روش)

اکنون که توضیح دادیم حالت عیب یابی چیست و چگونه کار می کند، بیایید به دو روش فعال کردن آن در وردپرس نگاه کنیم. هر روشی را که انتخاب کردید، توجه داشته باشید که همیشه باید بعد از اتمام عیب‌یابی، این ویژگی را دوباره غیرفعال کنید.

حالت دیباگ وردپرس کدهای خطای PHP را در قسمت کاربری و پیشخوان سایت شما نمایش می دهد و خطا ها برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده می کند. هکرهای مخرب می توانند از این اطلاعات به نفع خود استفاده کنند. بعلاوه، ممکن است باعث ناراحتی کاربران سایت شما شود و باعث نگرانی در مورد ایمن نبودن سایت شما شود.

همه آنچه گفته شد، حالت دیباگ یک راه حل محبوب و مفید است، و دانستن نحوه استفاده صحیح از آن یک مهارت عالی برای هر کاربر وردپرس است. بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا نحوه شروع به کار آمده است.

روش 1: فعال کردن حالت دیباگ در وردپرس با افزونه
این روش برای کاربرانی مناسب خواهد بود که ترجیح می‌دهند از حالت کد استفاده نکنند. افزونه هایی مانند WP Debugging اساساً این کار را با چند کلیک برای شما انجام می دهند.

ابتدا افزونه را نصب و فعال کنید. به محض انجام این کار، بلافاصله شروع به کار می کند. WP Debugging مقادیر زیر را در فایل wp-config.php شما بدون دخالت شما روی “true” تنظیم می کند:

define( ‘WP_DEBUG’, true );
define( ‘WP_DEBUG_LOG’, true );
define( ‘SCRIPT_DEBUG’, true );
define( ‘SAVEQUERIES’, true );

همه خطاها، اعلان‌ها و هشدارها در گزارشی ذخیره می‌شوند که می‌توانید از طریق پیوند Debug Quick Look در نوار ابزار مدیریت به آن دسترسی داشته باشید:

فعال کردن حالت دیباگ وردپرس

 

توجه داشته باشید که می‌توانید تنظیمات دیگری مانند WP_DISABLE_FATAL_ERROR_HANDLER را اعمال کنید. می توانید این گزینه ها را از طریق Tools > WP Debugging > Debugging Constants بیابید . در این بخش می‌توانید WP_DEBUG و WP_DEBUG_DISPLAY را نیز غیرفعال کنید .

فعال کردن حالت دیباگ وردپرس

پس از اتمام عیب یابی، مطمئن شوید که افزونه را غیرفعال کرده اید تا سایت شما به حالت عادی باز گردد.

روش 2: فعال کردن حالت دیباگ در وردپرس بدون افزونه

اگر به دانش کدنویسی خود اطمینان دارید، می توانید به جای آن حالت دیباگ وردپرس را به صورت دستی فعال کنید. برای انجام این کار، باید فایل wp-config.php خود را ویرایش کنید . می توانید از کنترل پنل میزبانی خود یا از طریق ابزار FTP دلخواه خود به آن دسترسی داشته باشید.

1.وارد cPanel شوید یا با استفاده از ّFTP به حساب خود دسترسی پیدا کنید .
2.به پوشه public_html (root) وب سایت خود بروید. در اینجا باید فایل wp-config.php خود را پیدا کنید .
3.بر روی فایل کلیک راست کرده و روی “Edit” کلیک کنید تا فایل باز شود.
قبل ازعبارت  That’s all, stop editing! Happy publishing کد زیر را پیدا کنید و مقدار “false” را با “true” جایگزین کنید.اگر این کد درفایل شما وجود نداشت عبارت زیر را به آن اضافه کنید.

define( ‘WP_DEBUG’, true);

پس از انجام این کار، وردپرس تمام خطاهای PHP و آسیب پذیری های احتمالی را در پیشخوان و جلوی نمایش می دهد. توجه داشته باشید که بهتر است این کار را با وب سایت های فعال انجام ندهید و قبل از انجام آن سایت خود را غیر فعال کنید.

در صورت تمایل می توانید این اطلاعات را با فعال کردن قابلیت Debug log با دستور زیردر هاست خود ذخیره کنید:

define( ‘WP_DEBUG_LOG’, true);

به این ترتیب، وردپرس یک فایل debug.log ایجاد می کند که می توانید در پوشه wp-content به آن دسترسی داشته باشید .

هنگامی که کار شما تمام شد، حالت دیباگ را با تغییر مقدار آن به “false” در فایل wp-config.php خود غیرفعال کنید، مانند:

define( ‘WP_DEBUG’, false);

از طرف دیگر، می توانید کد حالت دیباگ را به طور کامل حذف کنید. با این حال، تغییر وضعیت به false ممکن است به شما کمک کند این ویژگی را سریعتر در آینده فعال کنید.

نتیجه
یادگیری نحوه فعال کردن حالت دیباگ وردپرس یک مهارت مهم است. این می تواند به شما کمک کند خطاهای رایج وردپرس را عیب یابی کنید و علت مشکلات را به سرعت شناسایی کنید. خوشبختانه، این فرآیند نباید دشوار باشد، و اگر از انجام این کار مطمئن نیستید، مجبور نیستید با کد سایت خود دست و پنجه نرم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید