بهبود سئو وردپرس برای جلب بازدید بیشتر به وب سایت شما بسیار مهم است. متأسفانه بیشتر راهنماهای جستجوگرها برای وردپرس برای شروع کار کاربران جدید بسیار فنی هستند.

اگر در مورد افزایش بازدید از وب سایت خود جدی هستید ، پس باید به بهترین روش های سئو وردپرس توجه کنید.

در این راهنما ، ما نکات برتر وردپرس SEO را برای کمک به شما در بهبود سئو وردپرس و دریافت ترافیک ارگانیک به اشتراک خواهیم گذاشت.

سئو وردپرس برای مبتدیان

شاید شنیده باشید که متخصصان می گویند وردپرس سئو فرندلی است. در واقع به همین دلیل است که بسیاری از افراد وردپرس را برای راه اندازی یک وبلاگ یا وب سایت انتخاب می کنند.

ما یک سری اقدامات عملی داریم که شما باید برای بهینه سازی بهینه سئو وردپرس خود انجام دهید.

مقدمه
ما می دانیم که ایده بهینه سازی برای سئو وردپرس می تواند برای مبتدیان ایجاد ترس کند ، خصوصاً اگر اهل فن نیستید.

اما نگران نباشید لازم نیست پیچیده باشد. برای یادگیری اصول اینجا شروع کنید و سپس می توانید استفاده از آنها را در وب سایت خود شروع کنید.

سئو چیست؟

SEO اختصاری است که مخفف Search Engine Optimization است. این یک استراتژی است که توسط دارندگان وب سایت برای به دست آوردن بازدید بیشتر با رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو استفاده می شود.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو فریب Google یا بازی در سیستم نیست. این مسئله صرفاً ایجاد وب سایتی است که کد و قالب بندی بهینه داشته باشد و موتورهای جستجو بتوانند وب سایت شما را به راحتی پیدا کنند.

وقتی افراد در وب موضوعاتی را که درباره آنها می نویسید جستجو می کنند ، محتوای بهینه سازی شده برای موتور جستجو در نتایج جستجو بالاتر ظاهر می شود و افراد بیشتری به وب سایت خود مراجعه می کنند.

چرا سئو سایت مهم است؟


موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع بازدید بیشتر وب سایت ها هستند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته برای درک و رتبه بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو استفاده می کنند. با این حال ، این الگوریتم ها کامل نیستند . آنها هنوز هم برای کمک به درک محتوای شما به کمک شما نیاز دارند.

اگر محتوای شما بهینه نشده باشد ، موتورهای جستجو نمی دانند که چگونه آن را رتبه بندی کنند. هنگامی که افراد موضوعاتی را که درباره آنها می نویسید جستجو می کنند ، وب سایت شما در نتایج جستجو نشان داده نمی شود و کل آن بازدید را از دست خواهید داد.

برای همه صاحبان مشاغل واقعاً بسیار مهم است که موتور جستجوی وب سایت خود را دوستانه جلوه دهند ، تا بتوانند میزان بازدید خود را به حداکثر برسانند.

مبانی سئو وردپرس


SEO می تواند فنی شود ، اما لازم نیست که باشد. فقط یادگیری چند نکته اساسی در زمینه SEO برای بهینه سازی سایت می تواند به شما در افزایش بازدید سایت کمک کند.

برای استفاده از تکنیک های زیر لازم نیست که یک نابغه فنی باشید. اگر قبلاً از وردپرس استفاده کرده باشید، انجام ان اسان اس.!

بیایید وب سایت شما را بهینه سازی کنیم.

تنظیمات قابلیت مشاهده بودن سایت خود را بررسی کنید


وردپرس یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو دارد. هدف از این گزینه این است که قبل از آماده شدن برای عمومی شدن ، به شما فرصت دهد تا در وب سایت خود کار کنید.

با این حال ، گاهی اوقات این گزینه می تواند به طور تصادفی اعمال شده باشد و وب سایت شما را در دسترس موتورهای جستجو قرار نمی دهد.

اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید این گزینه انتخاب نشده است.

به سادگی وارد قسمت مدیریت سایت وردپرس خود شوید و از تنظیمات »صفحه خواندن را انتخاب کنید.

اصول سئو وردپرس

شما باید به بخش «موتور مشاهده جستجو» پیمایش کنید و مطمئن شوید که کادر کنار «از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند» تیک نخورده باشد.

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

استفاده از ساختارهای URL Friendly URL در وردپرس


URL های کاربر پسند سئو حاوی کلماتی هستند که به طور واضح محتوای صفحه را توضیح می دهند و به راحتی توسط انسان و موتورهای جستجو خوانده می شوند.

چند نمونه از URL های کاربر پسند SEO عبارتند از:

https://mahdeseo.ir/what-is-cms

https://mahdeseo.ir/what-is-wordpress

توجه داشته باشید که این URL ها قابل خواندن هستند و کاربر فقط با مشاهده متن URL می تواند آنچه را در صفحه مشاهده می کند حدس بزند.

بنابراین یک URL که کارپرپسند نباشد چه صورت است؟

توجه داشته باشید که این URL ها از اعداد غیر مرتبط با محتوا استفاده می کنند و کاربر با مشاهده URL نمی تواند آنچه را در صفحه پیدا می کند حدس بزند.

استفاده از ساختار پیوند ثابت SEO مناسب ، شانس شما را برای کسب موقعیت های بهتر در نتایج جستجو بهبود می بخشد.

در اینجا چگونگی بررسی و به روزرسانی ساختار لینک ثابت سایت WordPress خود آورده شده است.

شما باید به صفحه تنظیمات »پیوندهای یکتا بروید. گزینه”نام نوشته” را انتخاب کنید و سپس روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

ساختاز url ها در وردپرس

توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه است که در حال اجرا است ، لطفاً ساختار پیوند یکتا خود را تغییر ندهید .

با تغییر ساختار پیوندیکتا خود در یک سایت انلاین ، تمام تعداد اشتراک رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه بندی موجود در سئو سایت خود را تهدید می کنید.

اگر باید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید ، یک متخصص حرفه ای استخدام کنید تا بتواند هدایت های مناسب را راه اندازی کند. همچنان تعداد اشتراکات اجتماعی خود را در صفحات از دست خواهید داد.

WWW در مقابل غیر WWW


اگر تازه شروع به کار با وب سایت خود کرده اید ، پس باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از www (http://www.example.com) یا غیر www (http://example.com) در URL سایت خود استفاده کنید.

موتورهای جستجو این دو وب سایت را ممتفاوت در نظر می گیرند ، بنابراین این بدان معنی است که شما باید یکی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.

با مراجعه به صفحه تنظیمات »صفحه عمومی ، می توانید اولویت خود را تنظیم کنید. URL دلخواه خود را در دو قسمت “آدرس وردپرس” و “آدرس سایت” اضافه کنید.

علی رغم آنچه ممکن است شخص دیگری بگوید ، از نظر SEO هیچ مزیتی برای استفاده از این یا آن مورد نیست.

بهترین افزونه سئو وردپرس


یکی از بهترین قسمت ها در مورد وردپرس وجود پلاگین برای همه موارد است و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه سئو وردپرس وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس را برای مبتدیان دشوارتر می کند.

seo وردپرس

به جای نصب افزونه های جداگانه برای کارهای شخصی سئو ، ما به شما کمک می کنیم بهترین افزونه سئو وردپرس را که همه کار را انجام می دهد انتخاب کنید و 100٪ رایگان است.

وقتی نوبت به انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس می رسد ، به احتمال زیاد گزینه های خود را به سه راه حل محبوب: All in One SEO (AIOSEO)،RANK MATH یا Yoast SEO محدود خواهید کرد.

نقشه سایت XML را در وردپرس اضافه کنید

XML Sitemap یک فایل با قالب بندی خاص است که لیست هر صفحه در وب سایت شما را نشان می دهد. این امر باعث می شود موتورهای جستجو به راحتی بتوانند تمام مطالب شما را پیدا کنند.

اگرچه افزودن نقشه سایت XML باعث افزایش رتبه بندی جستجو در سایت شما نمی شود ، اما به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات را به سرعت پیدا کنند و رتبه بندی آنها را شروع کنند.

ثبت سایت در سرچ کنسول

کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) که با نام Webmaster Tools نیز شناخته می شود ، مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل است که به دارندگان وب سایت امکان می دهد نحوه مشاهده محتوای آنها توسط موتور جستجو را بررسی می دهد.

این گزارش ها و داده ها را برای کمک به شما در درک چگونگی نمایش صفحات در نتایج جستجو ارائه می دهد. همچنین می توانید عبارات واقعی جستجوی افراد را برای یافتن وب سایت شما ، نحوه نمایش هر صفحه در نتایج جستجو و تعداد دفعات کلیک روی صفحات خود مشاهده کنید.

همه این اطلاعات به شما کمک می کند بفهمید که در سایت شما چه کار می کند و چه چیزهایی مفید نیست. سپس می توانید استراتژی محتوای خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید.

سئو وردپرس

کنسول جستجوی گوگل همچنین هنگام بروز مشکلی در وب سایت شما به شما هشدار می دهد ، مانند زمانی که خزنده های جستجو قادر به دسترسی به آن نیستند ، محتوای تکراری پیدا نمی کنند یا منابع محدودی دارند.

هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید ، به صورت معلق نشان داده می شود. برای جستجوی وب سایت شما مدتی به گوگل نیاز دارد. بعد از چند ساعت ، شما می توانید برخی از آمارهای مربوط به نقشه سایت خود را مشاهده کنید. این به شما تعداد پیوندهایی را که در نقشه سایت شما پیدا کرده ، تعداد زیادی از آنها ایندکس شده ، نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره را به شما نشان می دهد.

ما توصیه می کنیم برای جمع آوری بینش حداقل به صورت ماهانه سرچ کنسول خود را بررسی کنید و از پیشرفت سئو وب سایت خود دیدن کنید.

بهینه سازی پست های وبلاگ


غالباً مبتدیان این اشتباه را دارند که تصور می کنند نصب و فعال سازی افزونه سئو برای سئو کافی است. سئو فرآیندی مداوم است که اگر می خواهید حداکثر نتیجه را ببینید باید با آن همراه باشید.

تمام افزونه های برتر سئو به شما امکان می دهند عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی متمرکز را به هر پست وبلاگ و صفحه اضافه کنید. همچنین به شما پیش نمایش آنچه کاربران هنگام مشاهده وب سایت شما مشاهده می کنند را نشان می دهد.

توصیه می کنیم عنوان و توضیحات خود را برای به دست آوردن حداکثر کلیک بهینه کنید.

انجام تحقیقات کلمات کلیدی


بسیاری از مبتدیان بهترین حدس خود را می زنند تا بفهمند افراد به دنبال چه موضوعاتی هستند و چه چیزهایی را باید به وبلاگ و وب سایت خود اضافه کنند.

مثل این است که در تاریکی یک پیکان شلیک کنید. وقتی می توانید از داده های واقعی برای یافتن خواسته های افراد استفاده کنید نیازی به این کار ندارید.

تحقیق کلید واژه نوعی تحقیق است که توسط سازندگان محتوا و کارشناسان سئو استفاده می شود. به شما کمک می کند کلماتی را که کاربران برای یافتن محتوا ، محصولات و خدمات در صنعت شما سرچ می کنند را در موتورهای جستجو بدست اورید.

سپس می توانید از این کلمات و عبارات در وب سایت خود استفاده کنید تا بازدید بیشتری از جستجو داشته باشید.

تعداد زیادی ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی (رایگان و پولی) وجود دارد که می توانید استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از SEMRush استفاده کنید ، این به شما کمک می کند کلمات کلیدی را کشف کنید و حتی کلمات کلیدی را که رقبای شما در آن رتبه بندی می کنند پیدا کنید.

اگر اصول سئو وردپرس را دنبال کنید و از بهترین افزونه سئو وردپرس استفاده کنید ، در حال حاضر از اکثر وب سایت ها پیشی خواهید گرفت.

با این حال اگر می خواهید حتی نتایج بهتری داشته باشید ، باید بهترین روش های سئو وردپرس را در زیر دنبال کنید.

اینها خیلی فنی نیستند و حتی نیاز ندارید حتی یک کد بنویسید اما اگر آنها را دنبال کنید تفاوت زیادی ایجاد می کنند.

تفاوت دسته و برچسب

وردپرس به شما امکان می دهد پست های وبلاگ خود را به دسته ها و برچسب ها مرتب کنید. این امر باعث می شود شما بتوانید محتوای خود را براساس موضوعات مدیریت کنید و همچنین کاربران بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

دسته ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار وب سایت و محتوای شما را درک کنند.

اغلب مبتدیان در مورد چگونگی بهترین استفاده از دسته ها و برچسب ها گیج می شوند.

دسته ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده اند. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود ، دسته ها جدول محتوا خواهند بود.

به عنوان مثال ، در یک وبلاگ شخصی می توانید دسته هایی مانند موسیقی ، غذا ، مسافرت و غیره داشته باشید دسته ها سلسله مراتبی هستند ، بنابراین می توانید دسته های کودک را به آنها اضافه کنید.

از طرف دیگر ، برچسب ها کلمات کلیدی خاص تری هستند که محتوای یک پست شخصی را توصیف می کنند. به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ تحت عنوان مواد غذایی می تواند دارای برچسب هایی مانند سالاد ، صبحانه ، پنکیک و غیره باشد. این موارد را به عنوان بخش فهرست ها در یک کتاب درسی در نظر بگیرید.

با استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها ، مرور وب سایت خود را برای کاربران خود آسان می کنید. از آنجا که این کار برای کاربران آسان است ، همچنین مرور موتورهای جستجو در وب سایت شما را آسان می کند.

لینک سازی داخلی در وردپرس

موتورهای جستجو به هر صفحه در وب سایت شما امتیاز می دهند (مرجع صفحه). دستورالعمل این امتیاز مخفی نگه داشته می شود تا افراد نتوانند نتایج را دستکاری کنند. با این حال ، رایج ترین سیگنال های اعتبار پیوندها هستند.

به همین دلیل مهم است که شما از سایر پست ها و صفحات وبلاگ خود به مطالب خود پیوند دهید.

شما باید این امر را عادت خود قرار دهید تا در صورت امکان پست های خود را بهم پیوند دهید. این به شما کمک می کند بازدیدهای صفحه خود را افزایش دهید ، زمانی را که کاربران در سایت شما می گذرانند افزایش می دهد و در نهایت نمره جستجوگرها و پست های وبلاگ شما را بهبود می بخشد.

بهینه سازی نظرات

نظرات می تواند نشانه ای قوی از مشارکت کاربران در وب سایت شما باشد. کاربران درگیر به معنای پیوند بیشتر به سایت شما ، بازدید بیشتر و بهبود سئو هستند.

راهنمای سئو در وردپرس

با این حال ، باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی هستند و هرزنامه نیستند. هرزنامه نویسان نظرات خود را با پیوندهای نامناسب ارائه می دهند که می تواند بر روی رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد و حتی از بین برود.

به همین دلیل است که ما به همه توصیه می کنیم از افزونه اکیسمنت استفاده کنند. این یکی از دو افزونه ای است که با نصب هر سایت وردپرس از قبل نصب می شود و به شما کمک می کند تا با کامنت های هرزنامه مقابله کنید.

اگر پست های وبلاگ شما نظرات واقعی و بدون هرزنامه را به خود جلب می کند ، باید به خاطر ساخت چنین وب سایتی جذاب ، شانه های خود را بزنید!

با این حال ، بسیاری از نظرات در مورد یک پست می تواند سرعت آن را کندتر کند ، که بر رتبه بندی موتور جستجوی شما نیز تأثیر می گذارد.

برای تهیه وب سایت خود به گونه ای که بتواند از پس بار نظرات سرور و سرعت شما برآید ، می توانید نظرات را به چندین صفحه تقسیم کنید.

NoFollow لینک های خارجی در وردپرس


همانطور که در بالا ذکر شد ، لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند که کدام صفحات مهم هستند. وقتی به یک وب سایت لینک می دهید ، مقداری از نمره سئو سایت خود را به آن پیوند می دهید. این نمره سئو “link juice” نامیده می شود

برای رتبه بندی خوب جستجو ، باید اطمینان حاصل کنید که بیش از آنچه که بخشیدید ، لینک جویس را از وب سایت های دیگر دریافت می کنید.

نوفالو کردن url ها در وردپرس

افزودن ویژگی “nofollow” به پیوندهای خارجی (پیوند به وب سایت هایی که متعلق به شما نیست) به موتورهای جستجو دستور می دهد که این پیوندها را دنبال نکنند. این به شما کمک می کند لینک جویس را ذخیره کنید.

یک لینک خارجی معمولی در HTML به این شکل است:

<a href=”http://example.com”>Example Website</a>

یک لینک خارجی نوفالو به شکل زیر است

<a href=”http://example.com” rel=”nofollow”>Example Website</a>

نمایش کامل پست یا خلاصه ای از ان

وردپرس از تعداد زیادی صفحه مانند صفحه اصلی ، بایگانی دسته ها ، بایگانی برچسب ها ، بایگانی تاریخ ، صفحات نویسندگان و غیره ، پست های شما را نمایش و پیوند می دهد.

به طور پیش فرض ، محتوای کامل مقاله را در تمام این صفحات نشان می دهد. این بر SEO سایت شما تأثیر می گذارد ، زیرا موتورهای جستجو ممکن است آن را محتوای تکراری بدانند. مقالات کامل همچنین بارگیری صفحات بایگانی شما را کندتر می کند.

نمایش مقالات کامل در همه جا بر بازدید صفحه شما نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، کاربرانی که در RSS feed شما مشترک می شوند می توانند بدون مراجعه به وب سایت شما ، مقاله کامل را در فید خوان خود بخوانند.

ساده ترین راه برای حل این مسئله نشان دادن خلاصه یا گزیده ای به جای مقاله های کامل است.

با رفتن به تنظیمات »خواندن و انتخاب خلاصه می توانید این کار را انجام دهید.

سرعت و امنیت برای سئو وردپرس


حتی اگر تمام نکات SEO و بهترین روش های بالا در وردپرس را دنبال کنید ، اگر سایت شما کند است یا توسط یک هکر از بین می رود ، رتبه بندی موتور جستجوگر شما بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در اینجا نحوه جلوگیری از از دست رفتن بازدید سایت توسط موتور جستجو به دلیل عملکرد پایین یا امنیت کم وجود دارد.

کارشناسان قابلیت استفاده از وب معتقدند که کاربران در طی چند ثانیه بازدید از یک وب سایت تصمیم می گیرند که آیا می خواهند بمانند یا آنجا را ترک کنند.

این بدان معناست که شما به عنوان یک مالک وب سایت ، فقط چند ثانیه فرصت دارید تا محتوای خود را ارائه دهید و کاربران را درگیر خود کنید. شما نمی خواهید این وقت گرانبها را هدر دهید و بازدید کننده خود را منتظر بارگذاری وب سایت خود کند. موتورهای جستجوگر مانند گوگل اکنون رتبه وب سایت های سریعتر از وب سایت های کم بار را دارند.

بهینه سازی تصاویر برای سئو


تصاویر جذاب تر از متن هستند اما بارگیری آنها نیز زمان بیشتری می برد. اگر در اندازه و کیفیت تصویر دقت نکنید ، می توانند سرعت وب شما را کم کنند.

ترفند دیگری که می توانید برای بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو استفاده کنید ، استفاده از عنوان توصیفی و برچسب های alt است. این برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کنند تصویر شما چیست. آنها همچنین به کاربران دارای نقص بینایی کمک می کنند زیرا خوانندگان صفحه نمایش می توانند متن alt را برای آنها بخوانند.

وردپرس به شما امکان می دهد هنگام بارگذاری تصویر به راحتی برچسب عنوان و alt را اضافه کنید.

امنیت وردپرس

هر هفته ، گوگل حدود 20،000 وب سایت را برای بدافزار و حدود 50،000 وب سایت را برای فیشینگ در لیست سیاه قرار می دهد. وقتی سایتی در لیست سیاه قرار دارد ، به هیچ وجه در هیچ نتیجه جستجو نمایش داده نمی شود.

این بدان معنی است که امنیت سایت وردپرسی شما برای رتبه بندی خوب بسیار مهم است. اگر سایت شما توسط یک هکر به خطر بیفتد ، نمی خواهید تمام تلاش شما در زمینه سئوبه هدر رود.

استفاده از SSL / HTTPS

SSL یک فناوری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شوندرا رمزگذاری می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرس شما اضافه می کند.

نکات سئو وردپرس

وب سایت های ایمن شده با SSL با علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند. این باعث می شود وب سایت شما قابل اعتمادتر باشد و اگر فروشگاه اینترنتی با وردپرس اداره می کنید و اطلاعات حساس پرداخت را پردازش می کنید ، استفاده از ان لازم است.

همه شرکت های برتر میزبانی وردپرس از چمله Let’s Encrypt گواهی SSL رایگان ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید