آپ تایم چیست؟

آپ تایم میانگین زمانی است که یک سرور فعال است و کار می کند. این معمولاً به عنوان درصدی مانند “99.9٪ آپ تایم” ذکر می شود. آپ تلیم معیار فوق العاده ای است که نشان می دهد یک شرکت میزبان وب چقدر در راه اندازی و راه اندازی سرورهای خود خوب عمل کرده است. اگر یک سرویس میزبانی دارای درصد بالایی از آپتایم است، به این معنی که سرورهای آنها آپ تایم خوبی دارد.

اما آپ تایم وب سایت چیست؟ چگونه می توانید امتیاز آپتایم خوبی را حفظ کنید؟

آپ تایم(up time) در میزبانی وب چیست؟

زمان آپ تایم یک وب سرور معیاری است برای مدت زمانی که سرور بدون وقفه کار کرده است. آپ تایم به صورت درصد اندازه گیری می شود. هنگامی که سرور از کار می افتدبه آن داون تایم(Downtime) گفته می شود و باعث کاهش زمان کار سرور می شود.

نحوه محاسبه درصد آپ تایم

به عنوان مثال، فرض کنید، ما در حال اندازه گیری زمان کارکرد یک سرور برای یک سال، یعنی 356 روز هستیم. حال، بیایید فرض کنیم که در طول سال، هر ماه سرور 1 ساعت از کار بیغتد. بنابراین، زمان آپلود وب سایت، مجموع ساعات سال (8760) که 12 ساعت آن کم می شود و برابر با 8748 ساعت می شود. وقتی به صورت درصد بیان می شود، به 99.86 درصد می رسد. این بدان معنی است که برای مدت زمان معین، سرور در 99.86٪ مواقع کار می کرد.

البته، هر زمان که وب سرور قطع شود، وب سایت شما نیز از کار می افتد. در شرایط ایده آل، آپ تایم یک سرور 100% خواهد بود زیرا سرور به هیچ وجه خراب نمی شود. با این حال، حتی با وجود بهترین شرکت های هاستینگ در جهان، 100٪ تقریبا غیرممکن است. بهترین شرکت های هاستینگ معمولا بیش از 99٪ آپ تایم را تضمین می کنند.

چرا آپتایم وب سایت مهم است؟

آپتایم سرور چیست ؟

اگر وب سایت شما از کار بیفتد، مشتریان خود را از دست می دهید.وب سایتی که با خرابی مواجه است، وب سایتی است که درآمدزایی ندارد و به تلاش های بازاریابی شما آسیب می زند و اعتبار کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

اگر بارگذاری وب سایت شما بیش از دو ثانیه طول بکشد، 14 درصد از بازدیدکنندگان از وب سایت شما خرید نمی کنند و خرید خود را از جای دیگری انجام می دهند.

به سئوی شما آسیب می رساند

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو برای موفقیت هر وب سایتی بسیار مهم است. سئوی خوب به این معنی است که موتورهای جستجو وب سایت شما را در نتایج بالاتر نشان می دهند. گوگل بزرگترین موتور حستجو است و آنها به وضوح بیان کرده اند که قابل اعتماد بودن یک وب سایت برای سئوی خوب مهم است و به نوبه خود به زمان آپدیت بستگی دارد.

بنابراین، اگر همه چیزهای دیگر یکسان باشد، گوگل وب سایت را با زمان آپدیت بهتر در نتایج خود بالاتر نشان می دهد. اگر تا به حال چیزی در مورد ساخت یک وب سایت خوانده اید، می دانید که این امر بسیار مهم است. سئو ترافیک ارگانیکی را به وب سایت شما می آورد که توسط هیچ کانال بازاریابی قابل تکرار نیست. داشتن یک وب سایت با آپتایم بهتر به شما در سئو برتری می دهد.

چه چیزی می تواند وب سایت را پایین بیاورد؟

1.میزبانی تعداد زیاد سایت روی یک سرور

شرکت های هاستینگ خوب هرگز سرورهای وب خود را شلوغ نمی کنند. سرورها به طور هدفمند مورد استفاده قرار می‌گیرند تا وب‌سایت‌ها در مورد عملکرد کمی فضای خالی داشته باشند. حتی اگر شاهد افزایش ترافیک در وب سایت خود باشید، خوب است زیرا سرور منابعی برای مدیریت آن دارد.

اگر این کار انجام نشود، سرور تحت فشار قرار می‌گیرد حتی زمانی که ترافیک کمی افزایش می‌یابد که در نهایت منجر به خرابی و کاهش زمان کارکرد سرور می‌شود.

2.خرابی سخت افزار

هیچ قطعه سخت افزاری ضد خطا نیست. همه سخت افزارها در یک نقطه از کار می افتند و نمی توان از آن جلوگیری کرد. هارد دیسک ها، مادربردها، پردازنده‌ها، حتی کابل‌هایی که اطلاعات را بین قسمت‌های مختلف سرور برقرار می‌کنند همه آنها در یک نقطه از کار می‌افتند.

خرابی سخت‌افزار یکی از جنبه‌هایی است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از ارائه ضمانت‌های 100% آپ تایم اجتناب کنند. البته، شرکت های هاستینگ خوب معمولا یک استراتژی پشتیبان قوی برای اطمینان از حداقل خرابی دارند.

3.حملات سایبری

حملات سایبری همیشه سرورها را از بین می برد. حملات DDoS در اینجا به ویژه نگران کننده هستند. یک حمله Distributed Denial of Service (DDoS) هزاران درخواست را به طور همزمان از چندین دستگاه به سرور ارسال می کند. این کار سرور را تحت تأثیر قرار می دهد و منجر به خرابی می شود.

4.خطای انسانی

سهل انگاری، تصادفات، سوء نیت  همه آنها در این امر نقش دارند. خطاهای انسانی یکی از رایج ترین دلایلی است که باعث از کار افتادن سرورها می شود. سرورها، به خصوص زمانی که به یک شبکه بزرگتر متصل شوند، کار کردن بر روی آنها بسیار پیچیده است. نتیجه این است که سرورها از کار می‌افتند حتی اگر اشتباهات کوچکی وجود داشته باشد.

چگونه با انتخاب میزبان مناسب از قطعی سایت خود جلوگیری کنیم؟

up time سرور چیست؟
با یک شرکت میزبان خوب همکاری کنید

اگر کاری وجود دارد که می توانید انجام دهید تا زمان آپدیت بهتری برای وب سایت خود داشته باشید، این است  شرکت میزبانی وب خود را با دقت انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که شرکت دارای سابقه خوب و قابل اعتماد در ارائه خدمات میزبانی وب است.

شرکت های هاستینگ خوب از سخت افزار خوب استفاده می کنند که دوام بیشتری دارد. آن‌ها استراتژی‌های پشتیبان گیری بهتری دارند، برای اطمینان از ایمن بودن سرورهایشان و داشتن لایه‌های فایروال اضافی، پروتکل‌های بازیابی در شرایط بحرانی عالی در جای خود دارند، و خیلی بیشتر هزینه می‌کنند. همه اینها به این معنی است که آنها بهترین اعداد آپ تایم را در صنعت ارائه می دهند.

بستر میزبانی مناسب را انتخاب کنید

در کنار یک ارائه دهنده هاست قابل اعتماد، شما همچنین باید بستر میزبانی مناسب را برای وب سایت خود انتخاب کنید. امروزه طیف وسیعی از خدمات میزبانی وب مانند هاست اشتراکی، هاست ابری، میزبانی مجازی و هاست اختصاصی موجود است. در حالی که میزبانی اختصاصی به دلیل راه اندازی هاست قوی و قدرتمند بسیار گران است.

وب سایت های کوچکتر می توانند از هاست میزبانی مشترک از ارائه دهندگان قابل اعتماد استفاده کنند که امتیاز آپتایم 99.9٪+ را تضمین می کنند. اگر به دنبال یک پلتفرم هاست ایزوله تر هستید، میزبانی سرور مجازی می تواند گزینه خوبی باشد. اما دوباره، مطمئن شوید که یک هاست با بیش از 99.9٪ ضمانت آپتایم خریداری کنید.

اگر یک تجارت در حال رشد هستید و به یک راه حل میزبانی مقیاس پذیر نیاز دارید، میزبانی وب سایت ابری انتخاب خوبی است. در اینجا، داده های سایت شما در چندین سرور میزبانی می شود. این ماهیت توزیع‌شده ذخیره‌سازی، افزونگی بالا، حفاظت از داده‌ها و تضمین زمان بالا را تضمین می‌کند. از آنجایی که داده‌های شما در چندین مکان نگهداری می‌شوند، در زمان واقعی، داده‌ها به‌طور خودکار از سرور ثانویه بازیابی می‌شوند، بدون هیچ‌گونه خرابی.

از ابزار امنیتی مبتنی بر کلاد استفاده کنید

اگر وب سایت شما به طور خاص هدف قرار گیرد و یک حمله سایبری موفقیت آمیز انجام شود، وب سایت شما ممکن است از کار بیفتد. بهترین راه برای جلوگیری از چنین اتفاقی، استفاده از ابزار امنیتی وب سایت مبتنی بر کلاد است. این ابزارها بدافزارها را شناسایی می‌کنند، بدافزارها را حذف می‌کنند، از آنتی‌ویروس درجه یک سازمانی استفاده می‌کنند، وب‌سایت شما را هر روز اسکن می‌کنند، آسیب‌پذیری‌ها را در شبکه شما بررسی می‌کنند و کارهای بیشتری انجام می‌دهند. تعدادی از برنامه های امنیتی وب سایت وجود دارد که به طور خاص برای مشاغل کوچک طراحی شده اند.شما می توانید برنامه های ماهانه مقرون به صرفه بخرید و امنیت جامع وب سایت خود را تضمین کنید.

نتیجه
آپ تایم برای موفقیت هر وب سایت بسیار مهم است. بهترین راه برای اطمینان از حداکثر زمان کار این است که به سادگی شرکتی را انتخاب کنید که سابقه درخشانی دارد. با داشتن یک شرکت پیشرو میزبانی وب، نه تنها آپ تایم عالی دریافت خواهید کرد، بلکه میزبانی سریع و ایمن را نیز دریافت خواهید کرد   که هر دو شرط لازم برای موفقیت وب سایت شما هستند. هنگامی که یک شرکت عالی را انتخاب کردید، می توانید دیگر نگران ارقام آپتایم نباشید و در عوض روی رشد وب سایت خود و موفقیت آن تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید