موضوع ساخت شبکه های وبلاگ خصوصی (PBN) برای ارتقای وب سایت در سال های اخیر بسیار مورد بحث قرار گرفته است. اگر شما نیز سؤالاتی دارید یا مطمئن نیستید که باید از آنها استفاده کنید، این راهنما به این سؤال پاسخ می دهد که PBN چیست؟ و به شما در درک نحوه ایجاد آنها کمک می کند.

بک لینک PBN چیست؟

بک لینک PBN چیست؟


بک لینک ها یکی از عوامل اصلی رتبه بندی سئو هستند. هر چه یک سایت بک لینک بیشتری جمع آوری کند، جایگاه آن در جستجوی گوگل بالاتر خواهد بود. با این حال، برای ساخت لینک موفق، بک لینک ها باید در سایت های قابل اعتماد قرار داده شوند و باید ارتباط موضوعی بین صفحات لینک شده وجود داشته باشد. اگر انتظار دارید این اتفاق به طور طبیعی رخ دهد، آسان نیست. یک راه جایگزین برای به دست آوردن لینک های با کیفیت بالا، ایجاد شبکه ای از سایت ها و قرار دادن لینک ها در آن است.

بنابراین، PBN در سئو چیست؟ یک PBN (شبکه وبلاگ خصوصی) از شبکه ای از وب سایت ها برای افزایش اعتبار سایت اصلی، به ویژه قدرت آن در موتورهای جستجو استفاده می شود. این شبکه به افزایش رتبه صفحه تبلیغ شده و بهبود عملکرد آن بر اساس الزامات الگوریتم های جستجو کمک می کند.

آیا PBN ها مرده اند یا خیر؟

نه، PBN ها به جایی نمی رسند. البته ایجاد یک PBN موثر برای استراتژی سئوی شما مدتی طول خواهد کشید. متخصصان باید بپذیرند که ساخت PBN شما نتایج فوری به همراه نخواهد داشت، اما برای سئو ارزش آن را دارد. برای اینکه در نهایت به نتیجه برسید، از روش های پایدار برای PBN ها و تکنیک های ساخت لینک کلاه سفید برای کمک به رشد سایت خود استفاده کنید.

هنگامی که PBN شما راه اندازی شد، می توانید تا زمانی که بخواهید از آن استفاده کنید. در حالی که این تاکتیک‌ها زمان بیشتری می‌برند و پیاده‌سازی آن‌ها سخت‌تر است، شما می‌توانید از مزایای بلندمدت بهره ببرید و به‌طور بالقوه مشاهده کنید که سایت خود به بالای SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) صعود کرده و در آنجا بمانید.

PBNها چگونه کار می کنند؟


یک شبکه وبلاگ خصوصی از سایت ها استفاده می کند تا به سایت اصلی که قصد افزایش قدرت آن را دارید وزن بیشتری بدهد. این کار با قرار دادن لینک های خروجی از یک شبکه خصوصی از چندین سایت به سایت هدف انجام می شود. اگر سایت های PBN با موفقیت به سایت اصلی لینک دهد، موتورهای جستجو این لینک را بین هر دو سایت مشاهده می کنند و وزن آن را در نظر می گیرند.

یکی از مهمترین ملاحظات در سئو این است که هر سایت PBN نباید به سایت دیگری لینک شود. ایده این است که سایت ها باید غیر مرتبط با یکدیگر جلوه داده شوند تا موتورهای جستجو تمام لینک های خروجی را طبیعی تشخیص دهند.

یک شبکه وبلاگ خصوصی واقعی شامل شبکه‌ای از سایت ها است که هه آن ها فقط برای صاحبان شبکه شناخته می‌شوند و در هیچ انجمن عمومی یا شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته نمی‌شوند . هنگامی که یک مالک PBN شروع به فروش لینک های سایت های خود به متخصصان SEO و به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد شبکه می کند، شبکه سایت ها خصوصی نیست زیرا شبکه بی اعتبار شده است.

آیا PBNهاقوانین گوگل را نقض می کنند؟

بک لینک PBN چیست؟

گوگل با هرگونه تکنیک سئو که پروفایل لینک را دستکاری می کند و به طور مصنوعی موقعیت ها را در رتبه بندی موتورهای جستجو افزایش میدهد مخالف است. هر موتور جستجو دارای یک الگوریتم است که می تواند شبکه های سایت را شناسایی کند. این الگوریتم به طور مداوم توسط توسعه‌دهندگان بهبود می‌یابد و مهم‌تر از آن، از یادگیری ماشینی برای یافتن سایت‌های مشکوک و گزارش دادن به تیم به اصطلاح وب هرزنامه استفاده می‌کند.

شبکه‌های وبلاگ خصوصی می‌توانند به درآمدزایی در سئو کمک زیادی کنند. زیرا اگر به درستی انجام شود، می‌توانید سایت خود را به بالاترین سطح برسانید، رقبای خود را شکست دهید و نتایج را به فروش تبدیل کنید.

با این حال، اگر یک متخصص سئو PBN آن را اصولی انجام دهد، می تواند تأثیر مخربی داشته باشد. بنابراین، فرآیند ایجاد یک شبکه سایت بسیار مهم است. شما باید مطمئن شوید که هیچ ردپا یا سرنخی از خود باقی نمی گذارید تا گوگل نتواند شبکه سایت را شناسایی کند.

یک شبکه سایت باید معیارهای زیر را داشته باشد:

خصوصی باشید تا موتور جستجو شبکه را کشف نکند.
وزن لینک بالایی برای قدرت بخشیدن به سایت اصلی داشته باشید.
بنابراین، به نفع متخصص سئو است که تمام نکات ظریف ارتقاء وب سایت با استفاده از شبکه ها را به طور کامل بررسی کند. در غیر این صورت، نمی توانید به طور موثر از شبکه های خصوصی استفاده کنید. اگر استراتژی سئوی شما مستلزم استفاده از PBN باشد، جزئیات زیادی برای مراقبت وجود دارد.

خطرات مرتبط با لینک های PBN

PBN چیست؟

استفاده از PBN در سئو مزایای آشکاری دارد. اما همچنان باید این مزایا را در برابر مشکلات آن بسنجید، مانند:

دشواری ایجاد آنها در وهله اول. ایجاد یک شبکه خوب از سایت های وابسته نه تنها به پول بلکه به زمان نیز نیاز دارد. حتی اگر بودجه ای برای راه اندازی یک سئو PBN دارید، آماده باشید تا قبل از شروع کار به نفع شما، مدتی صبر کنید. چه مدت؟ همه چیز بستگی به نحوه راه اندازی شبکه دارد.
اولین تلاش های ناموفق: اگر به تنهایی در حال ساخت یک شبکه هستید، این احتمال وجود دارد که اولین تلاش بی فایده باشد. برخی از شبکه‌ها به سرعت توسط الگوریتم شناسایی می‌شوند، و برخی دیگر چنان سود کمی دارند که به هیچ‌وجه به مقدار منابعی که قبلاً برای آنها صرف شده است، نزدیک نیست.
فیلترها: اگر از شرکت های وابسته برای به دست آوردن پیوندهایی استفاده می کنید که امیدوارید به صفحه اول نتایج برسید، به عنوان مثال، توسط پنگوئن گوگل، فیلتر شدن را در نظر بگیرید.
عامل سودآوری اگر تازه شروع به کار کرده اید، از PBN ها فقط برای جایگاه های رقابتی استفاده کنید که سایر اقدامات در آنها کافی نیست.
دو خطر خاص با استفاده از PBN ها همراه است که در دو بخش بعدی در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

جریمه شدن و از دست دادن رتبه

اگر در ساخت لینک یا سایر تلاش های بیش از حد در سئو زیاده روی کنید، خطر جریمه شدن سایت و کاهش رتبه شما وجود دارد. گوگل خاطرنشان می کند که زمانی که یک متخصص گوگل تشخیص می دهد که صفحات در یک سایت دستورالعمل های کیفیت گوگل برای مدیران وب سایت را رعایت نمی کنند، یک اقدام دستی را برای یک سایت اعمال می کنند. بیشتر مشکلات گزارش شده منجر به این می شود که صفحات یا سایت ها در نتایج جستجو رتبه پایین تری داشته باشند یا بدون هیچ نشانه بصری برای کاربر از نتایج جستجو حذف شوند.

بنابراین، با استفاده از PBN ها، شما در معرض خطر قرار گرفتن رتبه بندی صفحات جداگانه یا کل سایت هستید و در موارد شدید، سایت خود را از فهرست حذف می کنید. با این حال، می توانید وضعیت را اصلاح کنید پیوندها را حذف کنید و درخواست بررسی مجدد ارسال کنید. با این حال، حتی اگر این روش موفقیت آمیز باشد، بعید است که سایت یا صفحه به موقعیت قبلی خود در رتبه بندی بازگردد یا، حداقل، بلافاصله.

پیوندهای PBN ممکن است توسط گوگل نادیده گرفته شود

اگر الگوریتم گوگل برخی از لینک ها را غیر طبیعی تشخیص دهد، احتمالاً نادیده گرفته می شوند. اما این واقعا به چه معناست؟ که آنها مطلقاً برای سئو فایده ای ندارند. و این بدان معناست که شما تمام زحمات و هزینه های صرف شده برای این لینک ها را هدر داده اید.

آیا می توانند بدون اطلاع از PBN استفاده کنند؟

بله، این امکان پذیر است. بسیاری از تیم های سئو به استفاده از PBN متوسل می شوند زیرا ساخت لینک های جدید را بسیار آسان تر می کنند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که سئوی PBN شما توسط یک متخصص یا شرکت برون سپاری انجام شود. این لزوما چیز بدی نیست. هیچ مبنایی برای اتهام تند وجود ندارد. اما همچنان باید از مجازات های احتمالی در صورت گرفتار شدن توسط موتورهای جستجو آگاه باشید.

افسانه ها و باورهای غلط PBN


بیایید به رایج ترین افسانه ها در مورد شبکه های وبلاگ خصوصی به طور کلی و استفاده از PBN در سئو به طور خاص برویم.

گوگل به راحتی می تواند لینک های PBN را تشخیص دهد؟

شناسایی PBN ها بسیار مشکل است زیرا پوشاندن آنها نسبتاً آسان است. یک سئو کار حرفه ای می تواند استفاده از PBN ها را از طریق تکنیک های مختلف با میزبان ها، تم ها، پیوند به سایت های دیگر و اطلاعات متفرقه پنهان کند. به این ترتیب، سایت‌های PBN که برای سئو ایجاد شده‌اند، تا آنجا که به گوگل مربوط می‌شود، کاملاً بی‌ربط به سایت اصلی به نظر می‌رسند.

آنها غیر اخلاقی هستند

در این موضوع دیدگاه های مختلفی وجود دارد. به گفته گوگل، PBN ها برای سئو غیراخلاقی هستند، اما هنوز یک منطقه خاکستری است. اگرچه PBN ها نقض آشکار دستورالعمل های وب مسترهای گوگل هستند، هر تاکتیک ایجاد لینک، نه فقط PBN ها، به همان اندازه نقض می شود. تنها یک مورد وجود دارد که در آن استفاده از PBN غیراخلاقی است .اگر پیوندهای PBN را برای مشتریان ایجاد کنید بدون اینکه آنها را از خطرات موجود آگاه کنید.

پیوندهای PBN خطرناک هستند

همانطور که قبلاً ذکر کردیم، PBN ها همیشه به راحتی قابل تشخیص نیستند. به این معنی که این روش آنقدرها هم که به نظر می رسد خطرناک نیست. بله، خطر بالقوه گرفتن جریمه دستی با شبکه های وبلاگ خصوصی وجود دارد، که هنوز با هر تاکتیک لینک سازی دیگری امکان پذیر است. اما اگر به درستی انجام شود، می توان خطر را به حداقل رساند و از آن جلوگیری کرد.

پیوندهای PBN بسیار گران هستند

این درست است اما فقط تا حدی. شما باید برای دامنه و هاست، محتوا و WHOIS خصوصی بپردازید. اما اگر از منظر دیگری به آن نگاه کنید، این سرمایه گذاری است که به احتمال زیاد در بلندمدت نتیجه خواهد داد.

آنها برای یک تجارت بلندمدت خوب نیستند

مطمئناً، استفاده از PBN به شما در پیشرفت استراتژی سئو کمک می کند. اما اگر تکنیک های دیگر را اجرا نکنید، بهبود رتبه موقتی خواهد بود. استفاده از پیوندهای PBN احتمالاً بهترین روش برای سئو در دراز مدت نیست. اما به‌عنوان یک ابزار تکمیلی، می‌توانید مخاطبان خود را برای مدت معینی افزایش دهید، و پس از اینکه پیوندها به نفع شما کار نکردند، ممکن است بالاتر از رقبا باقی بمانید – نتایج PBN‌ها برای مدتی محو نمی‌شوند.

چرا هنوز از لینک های PBN استفاده می کنند؟

پاسخ ساده است PBN ها بسیار موثر هستند . الگوریتم های موتورهای جستجو از پروفایل لینک سایت به عنوان یکی از عوامل اصلی در تصمیم گیری های رتبه بندی استفاده می کنند و در نتایج ارگانیک موتور جستجو منعکس می شود.

با PBN ناخواسته که به وب سایت ما داده شده چه باید کرد

اطلاع از PBN ها برای اکثر صاحبان وب سایت خوشایند نیست. اگر در چنین موقعیتی هستید، ارزش این را دارد که برای پاکسازی چنین پیوندهایی وقت بگذارید. و پروفایل بک لینک خود را بررسی کنید. برای مثال می توانید از تحلیل بک لینک Ahrefs برای این کار استفاده کنید. هنگامی که همه لینک های مخرب شناسایی شدند، باید از سایت پیوند دهنده حذف شوند یا به فایل Disavow اضافه شوند.

نتیجه نهایی
اکنون، احتمالاً می توانید پاسخ دهید PBN در سئو چیست؟و مزایای استفاده از آنها را توضیح دهید. خوشبختانه، صدها تاکتیک سئو برای ارتقای وب سایت شما وجود دارد، از جمله بک لینک و بازاریابی محتوا. با این حال، اگر کار با PBN ها را انتخاب می کنید، داشتن یک استراتژی قوی و یک برنامه برای هر مرحله از فرآیند برای شما بسیار مهم است. از بررسی های منظم غافل نشوید این ممیزی ها به شما کمک می کنند تا خطرات PBN را به حداقل برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید