کلمات کلیدی LSI

وقتی در مورد کلمات کلیدی معنایی در رابطه با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) صحبت می کنیم ، در مورد کلمات کلیدی صحبت می کنیم که از نظر مفهومی با کلمه کلیدی اصلی مرتبط هستند. به عنوان مثال ، اگر بخواهیم در مورد “بازاریابی دیجیتال” صحبت کنیم ، یک کلمه کلیدی مرتبط با معناشناسی ممکن است “SERP” یا “SEO” باشد.

یافتن کلمات کلیدی معنایی از طریق تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، بخشی مهم در ایجاد استراتژی سئو شماست. کلمات کلیدی LSI از نزدیک با کلمه کلیدی اصلی مرتبط هستند و بنابراین بینندگان بیشتری را در مورد عناوین مورد بحث در محتوا و عمق ارائه شده به کرال های موتور جستجو ارائه می دهند. این اطلاعات به الگوریتم موتور جستجو اجازه می دهد تا صفحه را با دقت بیشتری رتبه بندی کند.

علاوه بر این ، توسعه دهندگان محتوا باید به یاد داشته باشند که موتورهای جستجو می خواهند محتوای با کیفیت بالا را ببینند که مانند زبان طبیعی جریان دارد. در حالی که در گذشته ، مردم اغلب از استراتژی هایی مانند پر کردن کلمات کلیدی برای مرتبط جلوه دادن محتوای خود استفاده می کردند ، اکنون بازاریابان می دانند که موتورهای جستجو چگالی کلمات کلیدی را از نزدیک مشاهده می کنند و کسانی را که به این عمل ناخواسته روی می آورند مجازات می کنند.

الگوریتم محتوایی را ترجیج می دهد که ارزش و عمق را ارائه دهد و طبیعی تر به نظر برسد ، جایی که کلمات کلیدی معنایی در آن بکار برده می شوند.

در این راهنما ، ما اهمیت کلمات کلیدی معنایی ، نحوه ارتباط آن با نمایه سازی معنایی نهفته و نحوه استفاده از هر دو را در استراتژی SEO برای بهبود رتبه بندی محتوا ، تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.


کلمات کلیدی معنایی(LSI) چیست؟


قبل از سال 2013 ، موتورهای جستجوگر مانند گوگل به دنبال فراوانی کلمات کلیدی در یک صفحه بودند تا بفهمند این محتوا چیست. این منجر به تمرین پر کردن کلمات کلیدی برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص شد – به این معنی که بازاریاب ها برای رتبه بندی برای آن کلمه کلیدی ، کلمه “کفش دویدن” را چند بار در صفحه اضافه می کنند.

با این حال ، همه اینها در سال 2013 با معرفی Google Hummingbird تغییر کرد. این الگوریتم چگونگی خزیدن محتوا توسط موتورهای جستجو را تغییر شکل داد: به جای اینکه به دنبال فراوانی یک عبارت خاص بگردید ، اکنون لازم است نتایج مربوطه به طور جامع تری در مورد کلمات موجود در محتوا باشد.

مرغ مگس خوار(Google Hummingbird) می خواهد به جای تکرار آن کلمه کلیدی در کل مطالب ، به جستجوی “کفش های دویدن” مراجعه کند ، می خواهد کلمات اضافی مانند “آموزش” یا “ورزشی” را ببیند که زمینه بیشتری را فراهم می کند.

اینجاست که معناشناسی به یک استراتژی م SEOثر در جستجوگرها راه می یابد. Semrush کلمات کلیدی معنایی را چنین تعریف می کند:

کلمات کلیدی مرتبط از نظر معنایی صرفاً کلمات یا عباراتی هستند که از نظر مفهومی با یکدیگر مرتبط هستند.

چگونه کلمات کلیدی معنایی را پیدا کنیم؟


طوفان فکری برای پیدا کردن لیست های صحیح کلمات کلیدی معنایی که به تقویت تلاش های بازاریابی محتوای شما کمک می کند ، دشوار است. خوشبختانه ، چندین استراتژی وجود دارد که می توانید برای درک بهتر اصطلاحاتی که برای کلمه کلیدی مورد نظر شما و نوع مخاطبی که می خواهید جذب کنید ، از انها استفاده کنید.

همانطور که از این ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده می کنید ، معیارهای کلمات کلیدی را که ممکن است شامل آن باشد ، مانند حجم جستجو را بررسی کنید تا درک کنید که هر چند وقت یک بار کلمه شما در جسپچو می شود این به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب های ممکن را انجام دهید.

پیشنهادهای مرتبط گوگل

پس از جستجو کاربر در گوگل ، موتور جستجو لیستی از جستجوهای مرتبط را در پایین SERP باز می گرداند.

Semantic Keywords چیست؟

این لیست شامل کلمات و ایده های متداول مرتبط است که می توانند مرتبط باشند. با این حال ، دیدن آنچه افراد جستجو می کنند و پاسخهایی که گوگل ارائه می دهد مزایایی دارد.

می توانید از ویژگی “People also ask” وسط سرپ استفاده کنید. در این ویژگی غنی ، گوگل سعی می کند سوالات مرتبطی را که کاربر ممکن است بپرسد مشخص می کند.

سمانتیک وب چیست؟

توسعه دهندگان و بازاریابان محتوا می توانند از این دو ویژگی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عناوین و اصطلاحاتی که ممکن است افراد مرتبط با کلمه کلیدی اصلی خود استفاده کنند ، بهره ببرند.

نتایج جستجوی گوگل


گوگل همچنین اطلاعات ارزشمندی را در مورد اصطلاحاتی که به عنوان کلمات کلیدی معنایی در نتایج جستجو مشاهده می کند ، ارائه می دهد. وقتی گوگل نتایج جستجو را برمی گرداند ، سعی می کند با پررنگ کردن عبارت جستجو در توضیحات متا ، به کاربران کمک کند تا ببینند که چگونه هر نتیجه خاص با جستجوی اصلی آنها ارتباط دارد.

علاوه بر پر رنگ کردن عبارت جستجوی مستقیم ، گوگل همچنین اصطلاحات مربوط به آن را که در توضیحات متا ظاهر می شود پررنگ می کند. به عنوان مثال ، عبارت جستجو “نحوه شروع مراقبت روزانه” عبارات “مراقبت از کودک” و “افتتاح یک مراقبت روزانه” و اصطلاحات جستجوی واقعی را پررنگ می کند. از این می توان برای جمع آوری چند کلمه کلیدی اضافی که گوگل به آنها توجه دارد استفاده کرد.

ابزار Google Ads


ابزار کیوورد پلنر که گوگل در ابزار ادز خود قار داده است است همچنین می تواند منبع بسیار خوبی برای کسانی باشد که می خواهند لیست کلمات کلیدی مرتبط با آنها را پیذا کنند.

هنگام تایپ کردن در برنامه ریز ، افراد می توانند در مورد محبوبیت و نرخ جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر خود اطلاعات کسب کنند. گوگل همچنین به کسانی که به دنبال کلمات کلیدی مانند ارائه پیشنهادات براساس صنایع خاص هستند ، کمک ارزشمندی ارائه می دهد.

لیست اصطلاحاتی که گوگل به با کیوورد پلنر ارائه می دهد می تواند به شناسایی کلمات کلیدی جستجوی معنایی کمک کند. توسعه دهندگان محتوا می توانند کلمات کلیدی بسیار مشهور و سایر عبارات جستجوی رایج مرتبط با آنها را شناسایی کنند.

این به بازاریابان کمک می کند انواع جستجوهایی را که مشتریان در رابطه با صنعت خاص خود انجام می دهند بهتر درک کنند.

گوگل ترند (Google Trends)


گوگل ترند اطلاعات مفیدی برای یافتن کلمات کلیدی در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از ترند گوگل ، کاربران می توانند الگوهایی را در جستجوهایی که افراد انجام می دهند کشف کنند. آنها می توانند ببینند که آیا ترند اصطلاحات خاص انها رو به پائین یا بالاست.

گوگل ترند همچنین اطلاعاتی درباره جستجوها و موضوعات مرتبط را فراهم می کند. به عنوان مثال ، کسی که علاقه مند به ایجاد محتوا برای تجهیزات ورزشی است ممکن است “Trends” را در Trends جستجو کند.

در زیر گرافی که آخرین اطلاعات مربوط به عملکرد عبارت جستجو را نشان می دهد ، در اینجا جستجوهای مرتبط مانند “اجاره تجهیزات ورزشی” و “بهترین مکان برای خرید تجهیزات ورزشی” را مشاهده می کنید. همچنین موضوعات مرتبط ، مانند “پرس نیمکت” را که در نمودار دیگری که نشان داده است را مشاهده می کنید.

در مجموع ، این دو لیست اطلاعات ارزشمندی در مورد آنچه افراد جستجو می کنند و آنچه با اصطلاح “تجهیزات ورزشی” در گوگل مرتبط است فراهم می کند.

LSI چیست؟

ابزارهای بررسی شبکه های اجتماعی


ابزارهایبررسی شبکه های اجتماعی می توانند ردیابی مکالمات مشتریان درباره صنعت شما از طریق رسانه های اجتماعی را آسان کنند.

می توانید هشدارهایی تنظیم کنید که وقتی افراد درباره موضوعاتی که شما درباره آنها می نویسید بحث می کنند و به شما اجازه می دهد در زمان واقعی در مورد موضوع مورد بحث کنید این می تواند ایده های بیشتری برای کلمات کلیدی معنایی در اختیار شما قرار دهد.

همچنین می توانید کلمات کلیدی را که می خواهید در مورد آنها بنویسید در سیستم عامل های محبوب جستجو کنید. جستجوها به شما کمک می کند پستهای عمومی درباره موضوع خود را پیدا کنید. شما می توانید از این پست ها برای یافتن کلمات کلیدی معنایی بیشتر و موضوعات مرتبط که افراد صنعت شما درباره آنها بحث می کنند ، پیدا کنید.

Semush’s Keyword Magic Tool


Semrush’s Keyword Magic Tool درک اطلاعات زیادی را برای کلمات کلیدی خاص آسان تر می کند. با بدست اوردن اطلاعات به نرخ جستجو برای یک اصطلاح خاص و شبکه موضوعات مرتبط با آن کلمه کلیدی ، بازاریابان می توانند کمپین های خود را برنامه ریزی کنند.

ابزار Keyword Magic Tool شامل 142 پایگاه داده جغرافیایی و نزدیک به 20 میلیارد کلمه کلیدی است ، به این معنی که کاربران در مورد کلمات کلیدی معنایی که می خواهند برای محتوای خود پیدا کنند پاسخ های کامل و کاملی دریافت می کنند.

کلمات کلیدی معنایی (LSI) چیست؟

این کلمات را می توان با صفات مختلف مانند حجم مرتب کرد ، یافتن کلمات کلیدی متناسب با یک بخش خاص از محتوای مورد نظر و هدف سازمان برای توسعه آن را آسان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید